Poziv za osobe u pratnji učenicima u projektu mobilnosti
Autor: Andreja Pevec, 15. 9. 2023.

Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac objavljuje poziv za osobe u pratnji učenicima tijekom kratkoročne mobilnosti u okviru projekta "Praktična primjena praktičnih vještina" (Erasmus+, Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja, broj projekta 2023-1-HR01-KA122-VET-000143767).

Mobilnost na koju se odnosi ovaj poziv odvijat će se u tri tijeka u Austriji odnosno u Španjolskoj. Na mobilnost će biti upućeno ukupno šest nastavnika koji će dostaviti prijave na ovaj poziv te će ih odabrati povjerenstvo za izbor sudionika mobilnosti koje imenuje ravnatelj.

Zaposlenici Škole (nastavnici, stručni učitelji, stručni suradnici) mogu se prijaviti za sljedeće mobilnosti:

1) 19. 11. - 2. 12. 2023., Beč, Austrija - 2 osobe u pratnji za 10 učenika (5 šumarskih tehničara i 5 drvodjeljskih tehničara dizajnera) iz sljedećih razreda: 3. a, 4. a, 3. dt i 4. dt

2) 18. 2. - 2. 3. 2024., Sevilla, Španjolska - 2 osobe u pratnji za 10 učenika (5 meteoroloških tehničara i 5 stolara) iz sljedećih razreda: 2. s, 3. s, 3. m i 4. m

3) 29. 9. -11. 10. 2024., Sevilla, Španjolska - 2 osobe u pratnji za 10 učenika (5 šumarskih tehničara i 5 drvodjeljskih tehničara dizajnera) iz sljedećih razreda: 2. a, 3. a, 2. dt i 3. dt

Kandidati se mogu prijaviti za sva tri tijeka mobilnosti. U skladu s projektnim ciljevima, kako bi se omogućio odlazak na mobilnost što većem broju sudionika, svaki kandidat može biti odabran samo za jednu mobilnost.

Napomena: Poziv za sudjelovanje učenika u 3. tijeku mobilnosti bit će objavljen u 2. polugodištu šk. god. 2023./2024.

Obveze sudionika mobilnosti

– sudjelovanje u pedagoškoj, jezičnoj, kulturološkoj i stručnoj pripremi učenika prije mobilnosti

– pratnja i podrška učenicima, izvještavanje i suradnja s partnerima tijekom mobilnosti

– evaluacija i sudjelovanje u diseminaciji projekta nakon mobilnosti

Kriteriji za odabir sudionika mobilnosti

- motivacija za sudjelovanje u projektu

- poznavanje učenika koji će biti upućeni na mobilnost

- aktivno služenje engleskim jezikom ili njemačkim jezikom za mobilnost u Austriju (osobna procjena u motivacijskom pismu)

- sudjelovanje u pripremi projekta

U skladu s projektnim ciljevima, nastavnici strukovnih predmeta i stručni učitelji ostvaruju prednost prilikom vrednovanja zaprimljenih prijava.

Povjerenstvo će prijave vrednovati na temelju motivacijskoga pisma.

Postupak prijave

Osobe zainteresirane za mobilnost trebaju dostaviti:

1. ispunjenu prijavnicu
  2. motivacijsko pismo

Prijave se podnose pod zaporkom od pet znakova koju zainteresirani trebaju samostalno kreirati i upisati u prijavnicu. Prijave je potrebno poslati koordinatorici projekta na e-adresu andreja.pevec@skole.hr u roku od 8 dana od objave poziva odnosno do 22. rujna 2023. u 14 sati. Kandidati će dobiti odgovor kojim se potvrđuje zaprimanje prijave i potreba za nadopunom dokumentacije koju je potrebno izvršiti u roku od 24 sata od zaprimanja obavijesti. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.  Prijavnicu i smjernice za pisanje motivacijskoga pisma možete preuzeti na ovoj stranici.

Objava rezultata

Povjerenstvo za odabir sudionika mobilnosti, koje imenuje ravnatelj, objavit će rang listu prijavljenih kandidata, listu čekanja i listu odbijenih prijava pod zaporkama do 27. rujna 2023. godine u 14 sati na mrežnoj stranici škole i na oglasnoj ploči. Konačna će lista kandidata biti objavljena na školskoj mrežnoj stranici nakon isteka žalbenog roka.

Smjernice za pisanje motivacijskog pisma

Motivacijsko pismo dio je vaše prijave u kojem se trebate ukratko predstaviti i prikazati svoju motivaciju za sudjelovanje u projektu. Vaša će prijava biti vrednovana na temelju motivacijskog pisma. Ono treba biti pisano prema pravilima poslovnoga dopisivanja. Nije potrebno vlastoručno se potpisati.

U motivacijskom pismu trebate:

• opisati svoju motivaciju za sudjelovanje u projektu
  • navesti očekivanja od sudjelovanja u projektu
  • prikazati svoje poznavanje učenika kojima je mobilnost namijenjena
  • procijeniti svoje vještine služenja engleskim jezikom (ili njemačkim jezikom za mobilnost u Austriju)

Obrada osobnih podataka

Ako sudjelujete u projektima u okviru programa Erasmus+ ili Europske snage solidarnosti, Vaše osobne podatke prikupljamo i obrađujemo u ime Europske komisije koja se nalazi u ulozi voditelja obrade. Više o obradi Vaših osobnih podataka možete pogledati u Obavijesti o obradi osobnih podataka Europske komisije, koja se nalazi ovdje.

Prilog: Prijavnica

Poziv_osobama_u_pratnji.docx (95.68 KB)