Poziv učenicima za prijavu za sudjelovanje u projektu mobilnosti
Autor: Unknown , 15. 9. 2023.

Poziv učenicima za prijavu za sudjelovanje u projektu mobilnosti

Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac objavljuje poziv učenicima za prijavu za sudjelovanje u kratkoročnoj mobilnosti u okviru projekta Praktična primjena praktičnih vještina (Erasmus+, Ključna aktivnost 1 za područje strukovnog obrazovanja, broj projekta 2023-1-HR01-KA122-VET-000143767).

Mobilnost u svrhu obavljanja stručne prakse na koju se odnosi ovaj poziv odvijat će se u dva tijeka u Austriji odnosno u Španjolskoj. Na mobilnost će biti upućeno ukupno 20 učenika u pratnji nastavnika koji će dostaviti prijave na ovaj poziv te će ih odabrati povjerenstvo za izbor sudionika mobilnosti koje imenuje ravnatelj.

Učenici se mogu prijaviti za sljedeće mobilnosti:

1) 19. 11. - 2. 12. 2023., Beč, Austrija - 5 šumarskih tehničara i 5 drvodjeljskih tehničara dizajnera

Prijaviti se mogu učenici 3. a, 4. a, 3. dt i 4. dt razreda.

2) 18. 2. - 2. 3. 2024., Sevilla, Španjolska - 5 meteoroloških tehničara i 5 stolara

Prijaviti se mogu učenici 2. s, 3. s, 3. m i 4. m razreda.

Obveze sudionika mobilnosti

– sudjelovanje u pedagoškoj, jezičnoj, kulturološkoj i stručnoj pripremi prije mobilnosti

– aktivno izvršavanje planiranih aktivnosti tijekom mobilnosti

– evaluacija i sudjelovanje u diseminaciji projekta nakon mobilnosti

Poziv za prijavu u cijelosti otvorite na "opširnije".

Kriteriji za odabir sudionika mobilnosti

- motivacija za sudjelovanje u projektu

- opći uspjeh u prethodnom završenom razredu

- prosjek ocjena iz stručnih predmeta i praktične nastave u prethodnom završenom razredu

- ocjena iz stranog jezika u prethodnom završenom razredu

- ocjena iz vladanja u prethodnom završenom razredu

- sudjelovanje na natjecanjima u organizaciji AZOO ili ASOO na županijskoj ili višoj razini tijekom srednjoškolskog obrazovanja

- sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima tijekom srednjoškolskog obrazovanja

- pripadnost kategoriji učenika s manje mogućnosti

Učenici s manje mogućnosti

Učenici s manje mogućnosti jesu učenici kojima je potrebna dodatna podrška jer su u nepovoljnijem položaju od drugih. To se odnosi na: nepovoljan socioekonomski status, poteškoće u učenju, učenice u smjerovima šumarski tehničar i stolar, učenike iz ruralnih sredina, učenike migrantskog podrijetla.

Povjerenstvo će procijeniti pripada li učenik kojoj kategoriji učenika s manje mogućnosti i prilikom vrednovanja prijave dodijelit će im po jedan dodatni bod za svaku kategoriju koja se odnosi na njih. Na taj je način moguće ostvariti najviše dva dodatna boda.

Postupak prijave

Učenici koji žele sudjelovati u mobilnosti trebaju dostaviti:

1. ispunjenu prijavnicu
  2. motivacijsko pismo
  3. dokaz o sudjelovanju na natjecanjima
  4. dokaz o sudjelovanju u izvannastavnim aktivnostima

Prijave se podnose pod zaporkom od pet znakova koju učenici trebaju samostalno kreirati i upisati u prijavnicu. Prijave je potrebno poslati koordinatorici projekta na e-adresu andreja.pevec@skole.hr u roku od 8 dana od objave poziva odnosno do 22. rujna 2023. u 14 sati. Kandidati će dobiti odgovor kojim se potvrđuje zaprimanje prijave i potreba za nadopunom dokumentacije koju je potrebno izvršiti u roku od 24 sata od zaprimanja obavijesti. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se uzeti u razmatranje.

Prijavnicu i smjernice za pisanje motivacijskog pisma možete preuzeti na ovoj stranici.

Sudjelovanje učenika na natjecanjima dokazuje se potvrdama organizatora natjecaja.

Sudjelovanje u izvannastavnim aktivnostima dokazuje se izjavom voditelja aktivnosti u kojoj su navedeni naziv aktivnosti i školska godina u kojoj se aktivnost provodila.

Svjedodžbu prethodno završenog razreda nije potrebno dostaviti.

Dokumentaciju kojom se dokazuje pripadnost kategoriji učenika s manje mogućnosti nije potrebno dostavljati jer će se u obzir uzeti dokumentacija kojom škola već raspolaže. Uvid u tu dokumentaciju izvršit će razrednik učenika.

Učenici se za podršku prilikom prijave mogu obratiti koordinatorici projekta Andreji Pevec osobno do isteka roka za prijavu.

Objava rezultata

Povjerenstvo za odabir sudionika mobilnosti, koje imenuje ravnatelj, objavit će rang listu prijavljenih kandidata, listu čekanja i listu odbijenih prijava pod zaporkama do 27. rujna 2023. godine u 14 sati na mrežnoj stranici škole i na oglasnoj ploči. Konačna će lista kandidata biti objavljena na školskoj mrežnoj stranici nakon isteka žalbenog roka.

Obrada osobnih podataka

Ako sudjelujete u projektima u okviru programa Erasmus+ ili Europske snage solidarnosti, Vaše osobne podatke prikupljamo i obrađujemo u ime Europske komisije koja se nalazi u ulozi voditelja obrade. Više o obradi Vaših osobnih podataka možete pogledati u Obavijesti o obradi osobnih podataka Europske komisije, koja se nalazi ovdje.