MLADI NA TRŽIŠTU RADA
Autor: Nevenka Bončić, 1. 12. 2010.

U petak 26. studenog 2010. godine u okviru nastavnog predmeta politika i gospodarstvo održane su tri interaktivne radionice na temu «Mladi na tržištu rada» kojima su obuhvaćeni učenici završnih razreda.

«MLADI  NA TRŽIŠTU RADA»

-         vaša radna i socijalna prava  -

Ovo edukativno predavanje i radionice održane su u organizaciji NVO «DIM» i tom prilikom su trenerice Ines i Valentina upoznale učenike sa njihovim pravima i obavezama te obavezama poslodavaca prilikom zapošljavanja.

Posebno su naglašena njihova prava koja proizlaze iz ZOR-a te kolektivnih ugovora, ali i opasnosti «rada na crno» te posljedice koje iz toga po njih proizlaze.

Učenici su aktivno sudjelovali zanimajući se za načine pronalaska prvog posla kroz oglasnike i internetske portale, pisanje životopisa, te dinamiku prijavljivanja na Zavod za zapošljavanje o Zavode za mirovinsko i zdravstveno osiguranje po završetku školovanja.

Već tradicionalna suradnja sa ovom udrugom pokazala se i ovoga puta izuzetno korisnom jer su učenici dobili niz korisnih i potrebitih informacija za traženje prvog posla i ulazak u svijet rada.

Tom prilikom dobili su i radnu knjižicu za mlade koja sadrži osnovne informacije o njihovim pravima i obvezama, ali i sve potrebne kontakte.

Izvor: Nevenka Bončić
MladiNaTRŽIŠTURADA.pdf (192.05 KB)