Izvješće s mobilnosti u Austriju
Autor: Andreja Pevec, 8. 12. 2023.

Zvonimir Conjar piše o nedavnoj mobilnosti šumarskih tehničara i drvodjeljskih tehničara dizajnera u Beč.

Učenici Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac od 19. 11. 2023. sudjelovali su u kratkoročnoj mobilnosti u sklopu , Erasmus+ projekta "Praktična primjena praktičnih vještina". Otputovali su u Beč, gdje su odrađivali stručnu praksu. Sudjelovalo pet šumarskih tehničara i pet drvodjeljskih tehničara dizajnera iz sljedećih razreda: 3. a, 4. a, 3. dt i 4. Dt. U pratnji učenicima bila su dva nastavnika.

Putovali smo autobusom. Po dolasku u Beč na međunarodnoj autobusnoj stanici Erdberg dočekala nas je voditeljica za prijavu koja nas je upoznala s javnim prijevozom te apartmanom gdje smo bili smješteni. Smještaj je bio organiziran u Jimmi’s apartments. Na stručnu praksu učenici su išli javnim prijevozom, koji je u Beču jako dobro organiziran.

Stručna praksa učenika odvijala se na farmi Land in Sicht. Na farmi su učenici bili podijeljeni u dvije grupe. Jedna grupa sudjelovala je u izradi dječjeg igrališta koje su sami projektirali i izradili. Druga grupa učenika sudjelovala je pripremi materijala potrebnog za izradu dječjeg igrališta.

Slobodno vrijeme iskoristili smo za obilazak Beča i razgledavanje kulturnih znamenitosti. Bili smo u posjetu dvorcu Schönbrunn te njegovim vrtovima. Posjetili smo lunapark Prater te smo obišli advente Belvedere, Stephansplatz, Karlsplatz, Chönbrunn. Popeli smo se na vidikovac Katedrale sv. Stjepana. Povratak kući bio je 2. 12. 2023. u večernjim satima.

Izvor: Zvonimir Conjar