« Svibanj 2024 »

MEĐUNARODNI PROJEKT STEP AFRIKA
Autor: Branka Čačić Kovačić, 19. 5. 2014.

Učenici Šumarske i drvodjeljske škole Karlovac sudjelovali su u međunarodnom projektu/kampu STEP AFRIKA, koji se održao u Hrvatskoj u Zagrebu, od 25. travnja do 1. svibnja 2014. godine.

+LINK

ŠUMARSKA I DRVODJELJSKA ŠKOLA KARLOVAC SUDJELOVALA U STEP AFRIKA MEĐUNARODNOM PROJEKTU

LINK NA ŠUMTUBE

Ovaj projekt nastao je kao ideja povezivanja mladih ljudi koji se suočavaju s mnogim sličnim političkim, društvenim i ekonomskim pitanjima, a potiče izgradnju i jačanje međusobnog razumijevanja, okupljajući djecu različitih nacionalnosti, jezika i kultura kroz kreativne i dinamične aktivnosti učenja plesa stepa. Na ovaj način potiču se akademska dostignuća, jača samopouzdanje i uči se toleranciji i prihvaćanju raznolikosti kroz ples stepa i kroz timski rad s plesačima i učiteljima „Step Afrike“ iz američkog grada Washingtona.

Projekt je treću godinu zaredom gostovao u našoj zemlji u Dubrovniku i Osijeku, a ove godine u Zagrebu objedinio je devet zemalja: Španjolsku, Rusiju, Belgiju, Bosnu i Hercegovinu, Sloveniju, Crnu Goru, Litvu, Makedoniju i Hrvatsku (sudjelovalo je stotinu srednjoškolaca, učenika od 15 do 17 godina starosti iz gradova: Vukovara, Šibenika, Pule, Karlovca i Zagreba).

Projekt je završen javnim nastupom sudionika kampa u srijedu 30. travnja.

Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac ponosna je i jedina škola učesnica iz grada Karlovca i Karlovačke županije, a svojim sudjelovanjem dala je svoj doprinos učenju toleranciji i poštivanju različitosti, što su ujedno i vrijednosti koje promičemo i gradimo u našoj školi kroz nastavne  i  razne izvannastavne aktivnosti.

U projektu pod pokroviteljstvom Američkog veleposlanstva u Zagrebu sudjelovalo je 5 učenika škole: Antonija Cipurić, Marija Crljenjak,  Kristijan Petelin, Luka Vuković  i  Josip Vujanić te profesorica Branka Čačić.

Izvor: Branka Čačić