In memoriam - Martin Šimunić, prof.
Autor: Dubravka Devčić, 26. 7. 2021.

Dana 23. srpnja 2021. zauvijek nas je napustio profesor Martin Šimunić, naš dragi kolega, naš ravnatelj.

Čovjek koji nas je naučio da budemo vrijedni i odgovorni u obavljanju  nastavničkog poziva i da volimo svoju školu.

Sretni smo svi mi koji smo ga poznavali i koji smo imali sreću raditi sa njim. Bio je odgovoran, stručan, pravičan, radin i savjestan. Čovjek koji je ostavio neizbrisivo nasljeđe, uglednu i reprezentativnu strukovnu školu koja je, sada možemo reći, njegovo čedo. Njegovi djelatnici znali su da on brine o njihovom napretku, o tome da daju najbolje od sebe. U svojoj brizi da što bolje obavljamo svoj posao, grijao nam je srca i bistrio misli. Svi koji su u njegovo vrijeme radili u Šumarskoj i drvodjeljskoj školi bili su svjesni da je to jedan homogen, vedar, stručan i povezan kolektiv što je svakako njegovo djelo.

Ovo je vrijeme da se prisjetimo njegovog jedinstvenog života čiji smo i mi bili dio. Života kojeg su obilježila mnoga postignuća u životu naše škole. Bio je ravnatelj od 1981. do 2000. godine. Iako pedagog po struci ubrzo se saživio sa šumarskom strukom i ostalim strukovnim područjima. U tom periodu uvedeni su novi programi, kvalitetno smo se kadrovski opremili što je rezultiralo da naši učenici najčešće odnose prva odličja na državnim natjecanjima, a škola po svojoj kvaliteti postane prepoznatljiva u cijeloj državi.

Arboretum Šumarske i drvodjeljske škole koji danas služi na ponos školi i gradu rezultat je njegove vizije i misije. Posebno je bio ponosan koliko naš arboretum napreduje, ponosan na tisuće vrsta sadnica, na njegovu popularnost među građanima grada Karlovca, na njegove šetnice, na suživot arboretuma i grada.

Sve to će ostati zauvijek iza tebe dragi Martine, kao tvoje nasljeđe, kao znakovi na putu jednog života koji se živio bez oklijevanja, korak po korak predan višim ciljevima, općem dobru …. A sada si na drugom putu, na drugom putovanju i mi ti želimo sretan taj novi put, dragi ravnatelju, dragi prijatelju!

Ostavio si nas tužne, ali i blagoslovljene jer smo te poznavali, živjeli s tobom i bili tvoji suputnici u odgoju mladih generacija.