USPJEŠAN NASTUP NA DRŽAVNOM NATJECANJU DIZAJNERA I STOLARA
Autor: NADA STINČIĆ, Đurđica Janjanin, 7. 5. 2012.

IZVJEŠĆE SA 13.-tog DRŽAVNOG NATJECANJA DRVODJELJSKIH TEHNIČARA DIZAJNERA  I STOLARA

Domaćin ovogodišnjeg, 13.-tog Državnog natjecanja iz obrazovnog podsektora  prerada i obrada  drva, bila je od 26. do 28. travnja 2012. , Industrijsko obrtnička škola iz Virovitice.

Natjecanje je provedeno u nekoliko disciplina: drvodjeljski tehničar dizajner, stolar te smotra radova učenika drvodjeljskih zanimanja.

U disciplini drvodjeljski tehničar dizajner  svoju kreativnost u dizajnerskom dijelu , poznavanju rada na računalu u programu ACad-u te testom znanja iz struke  pokazali su učenici završnih razreda za zanimanje drvodjeljski tehničar dizajner.  Naši  predstavnici , učenici 4.dt razreda Dario Vrbanić i Ana- Marija Ivšić pokazali su vrlo dobar uspjeh,   Dario je osvojio brončanu medalju zauzevši 3. mjesto , a Ana –Marija 5. mjesto s naglaskom da je u dizajnerskom dijelu bila najbolja. Njihova mentorica  Nada Stinčić,dipl.ing.

U disciplini stolar svoje vještine rada na radnim strojevima za obradu drva  izradom tronošca uz crtanje pripreme za rad i testa znanja iz struke pokazali su učenici završnih razreda za zanimanje stolar. Natjecatelj naše škole, Robert Željeznak učenik 3 S razreda,osvojio je 6.mjesto,  njegov mentor:Dražen Basar, strukovni učitelj.

Tijekom natjecanja, u jednoj od učionica škole, pripremljena je i  postavljena izložba uradaka, te se odvijala učenička prezentacija uradaka donesenih  na Smotru radova učenika drvodjeljskih zanimanja pod nazivom: Redizajn hrvatske škrinje. Škrinju naše škole predstavila je Antonija Škrtić, učenica 3 DT razreda ,mentor – Danijel Peris, dipl.  ing.

Obzirom da je Smotra bila revijalnog karaktera ostavljamo Vama da prema slici prosudite zaslužuje li naziv  Redizajn hrvatske škrinje!

Domaćini su natjecateljima i njihovim mentorima organizirali šetnju i kratko razgledavanje grada u pratnji stručnog vodiča.

Nakon svečane dodjele medalja i priznanja našim dragim natjecateljima, zahvalnica mentorima, zadovoljno smo se pozdravili sa „novopečenim“ prijateljima i obećali si ponovni susret dogodine na 14. Državnom natjecanju.

Čestitamo svim učenicima na postignutom uspjehu!

Nada Stinčić, dipl. ing. i Đurđica Janjanin,dipl.ing.

SLIČICE VIDI UGALERIJI!

Izvor: NADA STINČIĆ, ĐURĐICA JANJANIN