Više informacija o Školi

Promidžbene listiće možete ispisati odavde:

LETAK

GLOBE u školi

GLOBE U ŠKOLI

« Siječanj 2019 »

VIJESTI, DOGAĐANJA, NAJAVE, OBAVIJESTI
POKAZNA DEBATA
Autor: ANDREJA PEVEC, 28. 11. 2017.

U ponedjeljak, 27. studenog u karlovačkoj Aquatici učenici Gimnazije Karlovac održali su pokaznu debatu na temu Zoološke vrtove treba ukinuti. Nakon što su svoje argumente iznijeli predstavnici afirmacijske i negacijske skupine, publika je pobjednikom debate proglasila afirmacijsku skupinu. Svojim nastupom gimnazijalci su pokazali kako argumentirano raspravljati o kontroverznim temama uvažavajući različitosti i prema njima se odnoseći s poštovanjem. Sudionici debate bili su učenici koji su članovi Debatnoga kluba i koji pohađaju izbornu nastavu Političke geografije, a njihove su mentorice Martina Vičić Crnković i Margareta Kulaš.

Nakon debate, ravnatelj Zoološkoga vrta grada Zagreba, Damir Skok, održao je predavanje kojim je na živopisan način prikazao edukativnu i istraživačku ulogu suvremenih zooloških vrtova te je tako produbio argumente koje su formulirali gimnazijalci.

Debatu i predavanje slušale su učenice 2. m razreda i dio učenika 2. dt razreda u pratnji nastavnica Nevenke Bončić i Andreje Pevec.

Izvor: ANDREJA PEVEC