TRIBINA O OVISNOSTI
Autor: Mirna Korkut, 15. 1. 2012.

Zlouporaba droga i ovisnost o drogama globalni je problem te je razgovoru o njemu svakako  mjesto u školskim klupama. Stoga smo u okviru Mjeseca borbe protiv ovisnosti  u Republici Hrvatskoj koji se obilježava u razdoblju od 15. studenoga do 15. prosinca i u našoj školi organizirali Učeničku tribinu na tu temu.

Gost Tribine bio je prof. Ivan Delić voditelj Obiteljskog centra u Karlovcu.
Tribinu je posjetilo oko 60-tak učenika koji su s velikom pažnjom i zanimanjem pratili predavanje gospodina Delića. Vrlo slikovitim načinom pripovijedanja i opisivanja te brojnim primjerima iz života dočarao je učenicima prijetnje i opasnosti različitih vrsta ovisničkih ponašanja prisutnih u suvremenom svijetu, posebno među mladima.
Vjerujemo da smo ovim predavanjem, koje svakako ne treba i ne smije ostati izolirana i jedina aktivnost s mladima naše škole, pokušali  podići razinu svijesti naših učenika o ovom problemu te pridonijeti ostvarivanju zajedničkog cilja učinkovite borbe protiv svih oblika ovisnosti, a posebice suzbijanju zlouporabe droga u našem društvu.
Gospodin Delić je tom prilikom školskoj knjižnici poklonio edukativne brošure o problemima ovisnosti i ljudskim pravima što će razrednicima koristiti pri organiziranju satova razrednika i razgovora o različitim problemima koje zanimaju mlade.

Izvor: MIRNA
TRIBiNAOovisnosti.pdf (114.52 KB)