OBAVIJEST UČENICIMA KOJI SE UPISUJU U PRVI RAZRED ZANIMANJA STOLAR-JMO
Autor: Dubravka Devčić, 26. 7. 2020.

Iz Ministarstva znanosti i obrazovanja zaprimili smo mail sljedećeg sadržaja:

Poštovani,

s obzirom na to da od sljedećeg tjedna započinje dostava dokumentacije učenika za upis u I. razred srednje škole, skrećemo vam pažnju na sljedeće.

Učenici koji upisuju programe obrazovanja za vezane obrte (JMO) dužni su pri upisu ili najkasnije do kraja prvog polugodišta prvog razreda, dostaviti školi liječničku svjedodžbu medicine rada i sklopljen ugovor o naukovanju.

S obzirom na to da je u procesu donošenje novoga Pravilnika o minimalnim uvjetima za ugovore o naukovanju, za koji je zaduženo ministarstvo nadležno za obrt, krajem kolovoza i početkom rujna bit će dostupni novi obrasci ugovora o naukovanju koji će se moći unositi u aplikaciju e-Naukovanje.

S tim u vezi, molimo vas da obavijestite roditelje učenika koji upisuju vaše škole da će ugovori o naukovanju biti dostupni za kupovinu nakon stupanja na snagu Pravilnika o minimalnim uvjetima za ugovore o naukovanju te da će ih učenici moći dostaviti školi najkasnije do kraja prvog polugodišta I. razreda.

S poštovanjem,

Uprava za odgoj i obrazovanje