NASTAVAK OBRAZOVANJA
Autor: Mirna Korkut, 16. 6. 2017.

Nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije u statusu redovitog učenika školska godina 2017./2018.

Na temelju članka 24. stavka 4. Zakona o odgoju i obrazovanju(Narodne Novine broj 87/08., 86/09, 92/10, 105/10, 90/11, 5/12,  16/12, 86/12, 126/12, 94/13, 152/14 i 07/17) i Pravilnika o uvjetima i načinima nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije (Narodne novine broj 8/2016), Šumarska i drvodjeljska škola Karlovac objavljuje programe obrazovanja za stjecanje više razine kvalifikacije.

Programi

Učenik koji je završio obrazovni program u trajanju od tri godine može nastaviti obrazovanje u četverogodišnjem strukovnom programu obrazovanja u statusu redovitoga učenika za

- drvodjeljski tehničar dizajner

- šumarski tehničar

Obrazovanje radi stjecanja više razine kvalifikacije može se nastaviti, u pravilu, unutar istoga obrazovnog sektora u kojemu je stečeno prethodno strukovno obrazovanje.

Učenik može nastaviti obrazovanje za višu razinu kvalifikacije u roku od dvije godine od dana završetka niže razine srednjega obrazovanja, odnosno od završetka trogodišnjega obrazovnog programa.

Srednje obrazovanje  radi stjecanja više razine kvalifikacije učenik nastavlja u skladu sa zakonima koji uređuju  djelatnost odgoja i obrazovanja u osnovnoj i srednjoj školi i strukovno obrazovanje.

Obrazovanje može nastaviti učenik čiji prosjek ocjena svih razreda srednjeg strukovnog obrazovanja u prethodno završenome strukovnom obrazovanju iznosi najmanje 3,50 zaokruženo na dvije decimale.

Ostvarivanje prava nastavka obrazovanja za višu razinu kvalifikacije uvjetuje se polaganjem razlikovnih odnosno  dopunskih ispita koje određuje Nastavničko vijeće srednje škole. Učenik, odnosno roditelj ili skrbnik malodobnog učenika obvezan je do 5. srpnja tekuće školske godine podnijeti Školi pisani zahtjev za nastavkom obrazovanja uz koje je obvezan priložiti izvornike ili ovjerene preslike prethodno stečenih razrednih svjedodžbi i svjedodžbe o završenom obrazovanju.

Učenik kojemu je odobren nastavak obrazovanja za višu razinu kvalifikacije upisuje se u školu putem upisnice dostupne na mrežnim stranicama ministarstva nadležnog za obrazovanje i mrežnim stranicama Škole.

Izvor: Dubravka Devčić